Інформаційно-пізнавальне заняття: «Охорона здоров’я взимку».

Мета: поглиблювати в учнів поняття про здоров’я як найважливішу умову щасливого життя, про методи профілактики й способи, які сприяють збереженню та зміцненню здоров’я в зимовий період; формувати практичні навички збереження й зміцнення здоров’я; виховувати в учнів бажання свідомо відноситись до власного здоров’я.

Хід заняття:

І. Звучить Чарівна музика зими «Падає сніг» (Учні діляться на 2 групи, за допомогою сніжинок).

1) Привітання учасників  гуртка. Повідомлення теми і мети заняття.

Доброго здоров’я, діти, доброго вам дня.

Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня,

Бо здоров’я, любі діти, в світі головне,

А здорових і веселих щастя не мине!

Здоровенькі були, любі друзі!

Здоровенькі були!

Правда, чудова ця фраза?

Вона нас зближує з вами одразу.

Сьогодні, гадаєм, якраз буде вчасно,

Згадати про нежить, кашель та грип,

Щоб в зимовий час цих хвороб уникати

І шкоди здоров’ю не завдавати.

2) Здоровим бути модно.

• А здоровим у наш час бути модно: і влітку, і восени, і взимку. Взимку дуже гарно і весело. Можна і на ковзанах, на лижах і санчатах покататися. Добре, що вона вже настала.

- Усе б нічого, та взимку дні дуже короткі. Народна мудрість каже: зимою деньок, як комарів носок!

• Зате весело, хоч і морозець за щічки пощипує.

- Не дуже й весело, коли холодно! Взимку на морозі довго не постоїш.

• А нащо стояти? Треба бігати, гратися, поки сонечко світить.

- Так, взимку сонечко світить та не гріє. Сонце блищить, а мороз тріщить!

• Все ви чимось незадоволені, а я, навпаки, люблю зиму.

- Я також люблю, але боюся захворіти.

- Так ось зараз діти зачитають вам декілька порад, щоб взимку не застудитися.

3) Інформаційно-пізнавальна хвилинка здоров’я:

- узимку одягайтеся тепло, але зручно й легко;

- під час зимових розваг не розстібуйте одяг, не знімайте шапку, не розмотуйте шарф;

- не їжте сніг та не смокчить бурульки;

- уникайте перегрівання та переохолодження організму;

- не ходіть по тонкій кризі, щоб не провалитися і не намокнути;

- слідкуйте за t повітря, часом перебування на вулиці, щоб не допустити обморожень окремих ділянок тіла, особливо кінцівок.

4) Зроби до здоров’я крок.

Проблемна ситуація:

- Як ви гадаєте, чому за однакових умов, в яких перебувають діти, одні хворіють частіше, а інші зовсім не хворіють або дуже рідко? (Треба загартовувати свій організм).

На дошці: Профілактика застудних захворювань

(асоціативний кущ)

- спорт;    - правильне харчування;   - вітаміни;    - ігри;    - загартовування;    - плавання;

- прогулянки;    - особиста гігієна.

5) Знати, щоб жити і не хворіти.

- Якщо ви не займаєтесь загартовуванням свого організму, то:

Не впаде здоров’я з неба,

Не надійся, не чекай.

Потурбуйся сам про себе

І собі допомагай.

- А чим найбільше хворіють діти взимку?

- А для цього можна використовувати народні засоби лікування нежитю, кашлю та грипу.

Є такі дві рослини, які в народі називають «лікарі-цілителі».

На городі народилася,

У віночку я сушилася

Хто в серединку загляне,

Плакати одразу стане.

(Цибуля)

- Цій рослині шість тисяч років. Першими почали вирощувати єгиптяни. Коли єгиптянин хотів довести, що каже правду, він клав перед собою купку цибулин і урочисто клявся ними. Яка була повага до цієї рослини? Люди вірили, що цибуля  захистить їх від усіх хвороб.

У темниці він зростає,

Та біленькі зубки має.

Хоч гіркий і пекучий,

Та корисний і цілющий.

(Часник)

Часником ще у Стародавньому Єгипті лікували все, починаючи від зубного болю й закінчуючи чумою. На шию дитині вішали зашиту в торбинку головку часнику. В Угорщині клали в колиску дитині,щоб відганяв злих духів. Навіть римські воїни перед битвою жували зубчики часнику, щоб стати ще хоробрішими.

малюнок

часник            цибуля

НЕЖИТЬ

- Нумо цибулею дихати разом!

Нежить тікає із носа відразу.

На вулицю підете обов’язково.

Усе ужитті у вас буде чудово.

Лікар Айболить підготував для вас народні поради лікування нежитю.

Впізнай за описом.                                                     КАШЕЛЬ

- Є на Україні чудовий кущ – символ нашої держави. Пишний, крислатий, з різьбленими листочками, червоними кетягами ягід, які стають в нагоді при лікуванні кашлю. Використовують відвар цвіту калини, а також ягід.

- А як правильно варити відвар та його вживати прочитаєте у порадах лікаря Айболить.

ГРИП

- Розгадавши ребуси, дізнаєтесь про чудодійні властивості кущів,які використовують при лікуванні грипу.

с + мо + родина                                             л

Машина (малюнок)

- Допомагають відвари з гілочок, ягоди, соки, сиропи. Рецепти їх приготування знайдемо у лікаря Айболить.

Висновок: Ми розглянули з вами основні зимові захворювання та їх профілактику. А саме головне щоб не загострилось застудне захворювання треба звернутися до лікаря.

І на згадку про це заняття лікар Айболить роздає вам рецепти подарунки.