Харківська гімназія №14 Харківської міської ради Харківської області

 






Наші досягнення

Реалізація програми «Обдарована молодь» у 2014/2015 навчальному році

 

Одним з головних напрямів  роботи вчителів гімназії є робота з обдарованою молоддю, тому в поточному навчальному році здійснювалась певна робота з обдарованими учнями: проведені шкільні олімпіади з математики (5-11 класи), російської мови (7-11 класи), англійської мови (9-11 класи), інформатики (5-10 класи), історії (5-11 класи), правознавства (9-11 класи), шкільні етапи Міжнародних конкурсів з математики «Кенгуру» (2-10 класи), української мови «Соняшник» (3-11 класи), інформатики «Бобер» (5-8 класи), історії «Лелека» (5-8 класи),  правознавства «Кришталева сова» (9-10 класи) та інтелектуальний марафон (5-11класи). Продовжили роботу гуртки: «Юний журналіст», вихованці якого готували матеріали та продовжили випускати шкільний журнал «Паралель 14-а» під керівництвом вчителів інформатики Рибіної Ю.О., Мукій Т.В.; історичний – «Олімп» для учнів 7-х класів (керівник Дубініна І.В.); «Юний ерудит» для учнів 9-х класів (керівник Дабдіна О.С.).

На виконання наказу гімназії від 19.11.2014 № 437 «Про участь команди гімназії у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2014/2015 навчальному році» та на підставі протоколів журі районних олімпіад у районному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у поточному навчальному році взяло участь 137 учнів, з них 63 учні – з одного предмету, 17 учнів – з двох предметів, учениці 11-А класу Басова Анна та Федорченко Альона, учень 10-А класу Федотов Вахтанг, учні 9-Б класу Кучма Максим та Нгуен Хоанг Лонг, учні 8-Б класу Батюченко Станіслав, Смілянська Ольга – з трьох предметів, Брагінець Олексій (10 клас), Гукова Анна (8-Г клас) – з чотирьох предметів.

Кількість призових місць у районних олімпіадах з базових предметів:

 

№ п/п

Предмети

2010/2011 н.р.

2011/2012 н.р.

2012/2013 н.р.

2013/2014 н.р.

2014/2015 н.р.

1.

Українська мова та література

3

9

4

5

2

2.

Російська та зарубіжна література

5+5

6+4

3

3

Олімпіада не проводилась

3.

Англійська мова та німецька мова

4+1

5+1

1

6

6

4.

Історія

7

7

2

6

6

5.

Право

2

2

-

1

2

6.

Математика

7

5

4

5

6

7.

Фізика

4

6

4

4

6

8.

Хімія

3

3

7

6

6

9.

Біологія

4

4

4

5

2

10.

Географія

3

4

1

1

11.

Економіка

-

1

12.

Екологія

2

1

13

Інформатика

4

4

3

6

5

14

Астрономія

3

2

1

1

15

Інформаційні технології

Олімпіада не проводилась

4

9

8

Олімпіада не проводилась

16

Психологія

1

1

Олімпіада не проводилась

17

Трудове навчання

1

18

Фізична культура

2

1

Олімпіада не проводилась

 

Всього:

55

66

49

61

42

 

Стабільні результати протягом останніх років демонструють учні з хімії, фізики, історії, біології, математики, англійської мови. Низьку результативність виявили команди гімназії на олімпіадах з економіки, географії та трудового навчання, крім того на олімпіаду з  екології не було підготовлено жодного учня.

Загальна кількість призових місць у районних олімпіадах з базових предметів:

 

Навчальний рік

2010/2011

2011/2012

2012/2013

2013/2014

2014/2015

І місце

13

16

9

15

10

ІІ місце

16

15

15

23

12

ІІІ місце

26

35

25

23

20

Всього:

55

66

49

61

42

 

Слід відзначити зменшення  кількості призових місць:

  • загальної кількості – на 31%;
  • І місць – на 34%;
  • ІІ місць – на 51%;
  • ІІІ місць – на 13%.

У минулому навчальному році 25% призових місць доводилося на олімпіади, які у 2014/2015 не проводились взагалі. Відносно даного факту можна заперечити факт різкого погіршення результативності. Проте проблему необхідно вирішувати і підвищити ефективності роботи з учнями даної категорії.

Команда гімназії протягом останніх десяти  років стабільно посідає ІІ місце на районному етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін.

 

У поточному році 17 учнів були включені до районної команди, з них 9 учнів (52%) стали призерами на обласному етапі олімпіад, а саме:

  • Федорченко Альона (11-А клас, ІІ місце, біологія, вчитель Галоян К.О.);
  • Брагінець Олексій (10-А клас, ІІІ місце, історія, вчитель Дубініна І.В.);
  • Брагінець Олексій (10-А клас, ІІІ місце, хімія, вчитель Корягіна Л.В.); 
  • Кайдалов Вадим (10-А, ІІІ місце, фізика, вчитель Левіна Л.Р.);
  • Кажевина  Поліна  (10-А, ІІІ місце, російська мова та література, вчитель Єкимова Н.А.); 
  • Федотов Вахтанг (10-А клас, ІІІ місце, хімія, вчитель Корягіна Л.В.);
  • Кучма Максим (9-Б клас, ІІІ місце, хімія, вчитель Корягіна Л.В.);
  • Батюченко Станіслав (8-Б клас, ІІ місце, хімія, вчитель Корягіна Л.В.);   
  • Смілянська Ольга (8-Б клас, ІІ місце, українська мова та література, вчитель Семенець І.М.).

На обласному етапі команда гімназії порівняно з минулим навчальним роком погіршила свої результат, було 11 призерів із 19 учнів  (56%). 

 

Кількість призових місць

на обласному етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін

 

Особливо слід відзначити відсутність перших призових місць у 2014/2015 навчальному році, що свідчить про слабу та формальну підготовку команд в цілому. Але учні Нгуен Дінь Куан Тхуан (математика), Брагінець Олексій (фізика), Кажевіна Поліна (українська мова та література) мають результати близькі до призових (розбіжність 1-3 бала).

Таким чином, кількість призових місць обласного етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін зменшилася на 4% в порівнянні з 2013/2014 навчальним роком, крім того питома вага І-ІІ місць зменшилася в 2 рази.

 

Проаналізувавши виступи команд з предметів, слід відзначити якісну підготовку учнів з хімії, біології та історії (по хімії 4 учні були включені до районної команди – 4 стали призерами, з біології та історії по одному учню – обидва учня стали призерами), належну підготовку мали учні з російської, української мов та фізики (із двох учнів кожного предмету по одному стали призерами обласного етапу), але учні, які брали участь в олімпіаді з математики та інформатики не посіли жодного призового місця.

Разом з тим, учень 10-А класу Кайдалов Вадим став переможцем (І місце) міської олімпіади з фізики (вчитель Левіна Л.Р.), учні 8-Б класу Батюченко Станіслав та 11-А класу Нгуен Дінь Куан Тхуан – призерами (ІІІ місце) міської олімпіади з математики (вчителі Лазутська Т.В., Криничанський В.В.).

Другий напрямок роботи з обдарованими дітьми – участь в роботі Малої Академії Наук України.

Результати участі учнів гімназії у конкурсі-захисті дослідницьких робіт Малої академії наук України:

 

Навчальний

рік

Прийняли участь у конкурсі-захисті МАН

Переможці та призери І етапу конкурсу-захисту МАН

Переможці та призери ІІ етапу конкурсу-захисту МАН

Переможці та призери ІІІ етапу конкурсу-захисту МАН

2010/2011

6

6

1 (16%) 

 

2011/2012

13

9

4 (31%)

2012/2013

11

8

3 (27%)

-

2013/2014

9

8

4 (50%)

-

2014/2015

12

12

3 (25%)

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У поточному році значно нижчі результати отримали учні за контрольну роботу в ІІ (обласному) етапі конкурсі-захисті дослідницьких робіт МАН. Так, не зважаючи на змістовність дослідницьких робіт учнів, вони не увійшли до складу районної команди через достатньо невисокий базовий рівень з математики. Значна кількість учнів не можуть зайняти призові місця через низькі результати контрольних робіт або заочного оцінювання самої роботи, так роботи трьох учениць Віссарової І., Чечель А., Кірнової К. комісія гімназії вирішила не направляти на обласний етап конкурсу через низькі результати контрольної роботи з математики на І (районному) етапі,  хоч дані роботи посіли призові місця.

 

 

Призерами ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту дослідницьких робіт МАН стали Басова Анна, учениця 11-А класу, яка посіла І місце, секція «Російська література» (вчитель Челомбітько Т.Л.), Шерстньова Маргарита, учениця 11-А класу, – ІІ місце, секція «Ветеринарія та зоотехнія» (вчитель Галоян К.О.), Єлагін Денис, учень 10-А класу, - ІІІ місце, секція «Хімія» (вчитель Корягіна Л.В.).

Учениця 11-А класу Басова Анна була включена до обласної команди та посіла ІІ місце на республіканському етапі конкурсу-захисту дослідницьких робіт МАН України.

З метою формування пізнавального та дослідницького інтересу в учнів у поточному році в гімназії продовжила роботу шкільна Мала академія наук для учнів 5-9 класів «Юний академік» (керівник Дабдіна О.С.). Члени шкільної академії взяли активну участь у Міжнародній науково-практичній конференції учнів «Карбишевскі читання 2015» (8 учнів отримали сертифікати лауреатів та їх роботи були опубліковані у збірнику конференції у травні 2015 року) та XVI Міжнародній науково-практичній конференції учнівської молоді «Гагарінські читання» ХАІ (2 учні стали дипломантами конференції та їх роботи були опубліковані у збірнику конференції у квітні 2015 року).

Команда учнів 6-7 класів у складі Рибіної Дарини (6-Г клас), Бичковського Єгора та Харітонова Владислава (7-А клас), Літвінова Євгена та Сивоконя Микити (7-Б клас) посіла І місце у районному етапі та завоювала Кубок першості у міському турнірі з інформатики серед учнів 5-7 класів (вчитель Рибіна Ю.О.).

У поточному році учні 4-х класів другий рік поспіль посіли призові місця у ХІІІ міській олімпіаді «Путівка у науку» (Лобазов С., учень 4-А класу, І місце на районному  та ІІ місце на міському етапі, номінація «Природознавство», вчитель Валентієнко В.В.; учениця 4-В класу Павловська О. на районному етапі посіла ІІ місце у номінації «Математика», вчитель Гранкіна І.В.).

Протягом навчального року учні гімназії брали активну участь в конкурсах, турнірах, фестивалях різного рівня та посіли призові місця:

  • на обласному конкурсі графіки та анімації учениця 6-А класу гімназії Копитова М. посіла ІІ місце (вчитель Мукій Т.В.);
  • на міському етапі VІ Конкурсу знавців російської словесності учениці 10-А класу Кажевіна Поліна та Пєвцова Катерина посіли ІІ місця (вчителі Єкимова Н.А., Юрченко Т.І.);
  • на міському етапі Конкурсу знавців української мови Кажевіна Поліна, учениця 10-А класу, була відзначена дипломом ІІ ступеню (вчитель Судакова Н.В.) та Смілянська Ольга, учениця 8-Б класу, була відзначена дипломом ІІ ступеню (вчитель Семенець І.М.);
  • на міському хіміко-біологічному турнірі імені І.Мечникова учень 8-А класу Мірошниченко Ілля посів І місце (вчитель Федорченко О.К.), учень 10-А класу Єлагін Денис посів ІІ місце (вчитель Савельєва О.В.), Федорченко Альона, учениця 11-А класу, посіла ІІІ місце (вчитель Галоян К.О.), Смілянська Ольга, учениця 8-Б класу, та Глущенко Оксана, учениця 8-Г класу, посіли ІІІ місця (вчитель Савельєва О.В.);
  • на районному етапі Міжнародного літературного конкурсу імені Тараса Шевченко Корсун Софія, учениця 3-А класу посіла ІІІ місце (вчитель Долгополова С.М.), Садковий Дмитро, учень 5-А класу, посів ІІ місце (вчитель Приходько Т.Т.);
  • на районному конкурсі «Мій Пушкін» Кореновська Анна, учениця 5-Г класу, посіла ІІІ місце, Скубченко Ангеліна, учениця 8-Б класу, посіла ІІ місце (вчитель Кучма Н.А.);
  • на районному конкурсі виразного читання учениця 10-А класу Трубаєва Анастасія посіла ІІІ місце (вчитель Єкимова Н.А.);
  • на районному конкурсі, присвяченому 200-річчю від дня народження М.Ю.Лермонтова «Невідомій обранець», учень 10-А класу Черенов Володимир посів ІІІ місце (вчитель Єкимова Н.А.);
  • на районному конкурсі відеороликів у номінації «Ми – єдина Україна» Браславська Анна посіла ІІІ місце (вчитель Мукій Т.В.).

Учні гімназії брали активну участь у альтернативних конкурсах та турнірах. У 2014/2015 навчальному році 119 учнів брали участь у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру» в жовтні та 78 учнів у березні (відповідальна Булачек О.І.), 189 учнів у листопаді та 143 учні в квітні – у Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі «Колосок» з предметів природничих дисциплін (відповідальна Федорченко О.К.), 79 учнів – у Міжнародному конкурсі з інформатики «Бобер» (відповідальна Мукій Т.В.), 167 учнів – у Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник» (відповідальна Семенець І.М.), 67 учнів – у Всеукраїнському конкурсі «Кришталева сова» з основ правознавства (відповідальна Чекан Л.В.), але у Всеукраїнському конкурсі «Лелека» з історії (відповідальна Дубініна І.В.) учні гімназії не брали участь. 

Учениця 6-Г класу Рибіна Даріна брала активну участь у Міжнародному чемпіонаті комп’ютерних талантів та стала учасницею Регіонального фіналу. Учениця 9-Б класу Ліу Тхао Лі приймала участь у Міжнародному конкурсі тривимірної графіки та анімації «Перспектива» та получила сертифікат за якісну роботу.

Учні гімназії стали призерами ІІ етапу Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт-2015» та національного етапу Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2015”. Гукова Анна, учениця 8-Г класу, була нагороджена дипломом І ступеню за авторську розробку в номінації «Навчальні програмні засоби» та була запрошена на Міжнародний етап до Румунії (вчитель Мукій Т.В.). Проте через відсутність фінансів гімназія не мала можливості направити ученицю до Румунії.

Другій рік поспіль учні гімназії беруть участь у Всеукраїнському інтерактивному конкурсі «Весела наука» та троє з них були нагороджені дипломами та цінними подарунками (відповідальні Сюрін О.М., Мукій Т.В., Рибіна Ю.О.).

З метою стимулювання творчого мислення дітей, підвищення інтересу до поглибленого вивчення базових дисциплін та створення ефективної системи роботи з обдарованими учнями проведено інтелектуальний марафон для учнів 5-11 класів у жовтні 2014 року та березні  2015 року. Переможцями визнано учнів 10-А класу.

Протягом року учні брали участь у районному етапі міського турнірного руху, команди гімназії показали високі результати під час виступів з хімії, правознавства, історії, фізики, біології.

Учениці 11-А класу Басова Анна та Чечель Анна пройшли відбірковий тур та брали  активну участь у Міжнародному тренінгу-семінарі «Медіаосвіта: практичні моделі» у м. Києві. Здобули перемогу в Конкурсі статей для молоді 14-17 років на тему «Свобода. Демократія. Зміни.» та мають ряд публікацій на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Обидві учениці включені до редакційної колегії громадсько-політичної загальноукраїнської газети «Твій вибір#FreedomUkraine».

Учні гімназії Черенов Володимир та Басова Анна стали переможцями районного конкурсу «Учень року – 2015», а Черенов Володимир став переможцем міського конкурсу в номінації «Творча особистість», Басова Анна – лауреатом у номінації «Лідер року». Отже учні гімназії змогли реалізувати  в повній мірі свої інтелектуальні та творчі можливості.