Харківська гімназія №14 Харківської міської ради Харківської області

 


Промислова Фармація
Відеоінструкція для вступу 2019

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

 

 

 

 

 

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2018 - "Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини". Цьогорічний місячник присвячений відзначенню 100-річчя від дня народження видатного українського педагога-гуманіста, вченого зі світовим ім'ям В.О.  Сухомлинському.

 

Ювілейна виставка: «Серце відаю дітям» до 100-річчя від дня народження

 В. О. Сухомлинського

 


 

Книга була і є джерелом натхнення. Чудові малюнки учнів 3 – В класу (кл. кер Оніщенко Н.М.) - це захоплююча подорож через книгу в світ природи, у яскравий і райдужний світ довкілля. У кольорових ілюстраціях, представлених на виставці «Зупинись і подивись», діти за допомогою фарби та різнобарвних олівців  проявили свою творчу фантазію

 

 


«Ви живете серед людей. Кожен ваш вчинок, кожне ваше бажання позначаються на людях... Робіть так, щоб людям, які оточують вас, було добре», — писав відомий український педагог і письменник Василь Олександрович Сухомлинський.
Твори Сухомлинського формують у дітей найголовніше — людяність. Вони вчать маленьких читачів відрізняти гарні вчинки від недобрих, бути чемними, поважати старших, захищати менших. Саме цьому була присвячена літературна подорож учнів 6 - Б класу (кл.кер. Смирнова С.М.)"Криниця людської мудрості" за оповіданнями В.Сухомлинського. У учнів виникло бажання створити малюнки до деяких оповідань. 

 

 

Дякуємо за чудові малюнки!

 

 


 

У читальній залі відкрилась виставка малюнків учнів 5 – А класу (кл. кер.

Мороз Н.М.) «Читаємо казку – малюємо казку». Діти із задоволенням читають казки, обговорюють, а потім свої думки, враження, відчуття і емоції втілюють у яскавих малюнках.

 

 


"Казка, — любив повторювати В.О. Сухомлинський, — це, образно кажучи, свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячої думки й мови."

 Юні читачі бібліотеки гімназії разом з бібліотекаром Валентиною Іванівною, у цікавій розповіді доторкнулись до думки і слова Василя Олександровича, до його веселкового та казкового світу, який він так хотів перенести у душі і серця.

 

 


У книжці В. Сухомлинського «Квітка сонця» зібрано найцікавіші твори письменника для дітей: притчі, казки та оповідання. Поетичні, щирі, дотепні, з глибоким підтекстом, вони пройняті любов’ю до дитини, до рідного краю, ненав’язливо, часом обережним натяком вчать доброзичливості, поваги до старших, відповідальності за свої вчинки. Саме ця книжка принесла нові яскраві враження та надихнула учнів

3 – В класу (кл. кер. Оніщенко Н.М.) на створення яскравих і чудових робіт.

 

 


Осінь, осінь, лист жовтіє,

з неба часом дощик сіє.

Червонясте, золотисте

опадає з кленів листя.

 

Золота осінь - це надзвичайно прекрасна пора, щедра, багата, чарівна, казкова, барвиста, багряна… Краса осінньої природи надихає поетів, композиторів та художників. Барви осені та її особливий настрій надихнув учнів 4 - Д класу(кл. кер. Гуртова О.О.) на створення чудових і яскравих малюнків. Деякі з них чудово прикрасили книжкову виставку «ЖЕЛТЫЕ КНИГИ». Дякуємо!

 

 

 


 

На цікаву мандрівку у Бібліотечне Місто завітали учні 1-А класу, вчитель Дубініна О.М. Діти з задоволенням поринули у чарівний світ книжок, почули багато фактів про історію бібліотеки гімназії, згадали улюблені казки, пограли в цікаву гру" Знайди казку" та відгадували загадки про улюблених героїв книжок.

Надовго в пам’яті першокласників залишиться зустріч з бібліотекою та посвята в читачі.

 

 


Улюблене ХОБІ

 

«Діти повинні жити у світі краси, гри, казки,
музики, малюнка, фантазії, творчості»
                            Василь Сухомлинський

 

"ПАПЕРОВІ ДИВА"

Орігамі називається мистецтво складання всіляких виробів за допомогою використання паперу. Цей напрямок виник в 610 році, коли в Японію з Китаю прийшов секрет виготовлення паперу. Ченці навчилися складати фігурки, які прикрашали храми, використовувалися в обрядах. У середні століття це декоративно-прикладне мистецтво стало елементом культури японських аристократів. Книга «Оригами» надихнула В’ячеслава Близнюка, учня 8 – Г класу, активного читача нашої бібліотеки на створення цікавих виробів. Це вміння нагадує фокус – з простого листка народжується чудова фігурка за кілька хвилин. В бібліотеці представлені декілька робіт В’ячеслава.  

 

 

"Місто ПАЗЛІВ"

 

 У кожної людини є улюблене заняття, яке піднімає настрій і робить щасливим. Так нудно, коли у вільний час немає чим  зайнятися, але від смутку завжди рятує щось особливе — це хобі. Тому потрібно обов’язково знайти для себе справу, за якою цікаво та весело було б проводити час. Хобі Івана Раінчика, учня 4 – В класу - це збирати моделі з 3D-пазлів.  Пазли допомагають Вані відчути себе художником, розкривають творчі здібності, образне мислення і уважність. 

 

 

Колекція складається з 10 робіт, на фото представлені деякі з них.

Дякуємо хлопці за талант, бажаємо подальших творчих успіхів і натхнення!

 


Поетичний калейдоскоп

«ПОЕЗІЯ – ЦЕ ЗАВЖДИ НЕПОВТОРНІСТЬ…» 

 

Як народжується її величність Поезія в юних серцях? Цього ніхто не знає. Іноді кажуть, що вірш приснився або Муза підкралася так непомітно, що нема на чому записати, тоді діти пишуть на зошитах, навіть на руках або ж запам’ятовують. Як би там не було, але те, що до них приходить прекрасна Муза Поезії, вічно молода й юна, це прекрасно, це — подарунок долі. Поезія безперечно потрібна нам у житті, потрібна як чисте повітря, як сонце, як їжа і вода, як спілкування… Бібліотека – це те місце, куди діти приходять поспілкуватися, обмінятися думками, почитати, показати свої здібності, проявити свій талант, поділитися цікавими ідеями. Якраз такою була зустріч у читальній залі бібліотеки юних поетів гімназії, учнів 4 класів. Діти з задоволенням читали свої твори та слухали вірші своїх товаришів.

 

 

"Кожна дитина за своєю природою – поет, але щоб у ній заграла поетична струна, щоб відкрилось джерельце творчості, її треба вчити спостерігати, бачити численні відношення між речами, явищами. Творчість – це незримі ниточки, що об’єднують серця", - писав В. Сухомлинський.

 


 

Вислови В.О. Сухомлинського 

про книги і читання  

 

 Школа – це насамперед книжка

 

¯¯¯¯¯

  Щоб підготувати людину духовно до самостійного життя, треба ввести її в світ книжки

 

¯¯¯¯¯

  Незамінним джерелом знань і невичерпним джерелом твого духовного багатства є книжка

 

¯¯¯¯¯

  Читання – це праця, творчість, самовиховання твоїх духовних сил, волі

 

¯¯¯¯¯

  Книга – одне з найважливіших джерел радості мислення, людської гідності

 

 


 Тематичний вечір

 

 

 

Василь Сухомлинський – багатогранна, відома в усьому світі особистість. На зустрічі з учнями 6 – Г класу (кл. кер. Леонова І.М., вчитель укр. мови Мороз Н.М.) мова йшла про Людину і Учителя з великої літери – Василя Олександровича Сухомлинського. Це данина світлої пам’яті великого гуманіста, світоча української педагогіки. Спадщина В.О. Сухомлинського – це як педагогічна енциклопедія, життєдайне джерело  мудрості і творчої наснаги.

 

                                             Є люди, як зірки –

                                             Горять і світять все життя.

                                             Та ні, це не зірки, холодні, мертві.

                                             Вони – серця, засвічені у небі,

                                             Які горять, обігрівають Все і не згаснуть.

 

 Ці слова про того, хто 32 роки вів свій педагогічний щоденник, а  потім його роздуми ставали книгами. Його напрацювання- це безмежний океан думок, які він виклав у 48 монографіях, понад 600 наукових статтях і більше як 1500 оповідань і казок для дітей.  Василь Сухомлинський – великий педагог і мудрий учитель. У його палкому серці жила велика доброта та любов до всього світу. Він не лише навчав, а й прищеплював кожній дитині найкращі людські якості, виховував доброту, чуйність, людяність, патріотизм, любов до батьків, до людей, до рідної мови, до рідної землі.

 

 

Біліотекарами гімназії до заходу була підготовлена презентація.

 


 

 

Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя    01-31.10.2017

 

Заходи до Всеукраїнського щорічного місячника "Шкільна бібліотека за здоровий спосіб життя"

 

Найбільше богатство –

здоров я людини!

А люди здорові –

багатство країни!

Здоровий спосіб життя та зміцнення  здоров’я – головна складова на шляху покращення якості життя. Адже наше здоров’я сьогодні – це основа здоров’я  майбутніх поколінь.

У рамках щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом

 « Шкільна бібліотека за здоровий спосіб життя»  бібліотека гімназії презентує книжкові виставки та перегляди літератури присвячені формуванню у дітей здорового способу життя.

 


 

 

Здоров - найвище благо, дароване людині природою. Без нього не можна зробити життя повноцінним і щасливим.  Що таке здоровий спосіб життя? Що означає бути здоровим? На ці питання відповідь можливо знайти завітав до читальної зали бібліотеки, де відкрилась Галерея малюнків учнів 5 класів «Дитяче Агенство реклами здоров я». Запрошуємо завітати до бібліотеки!

 

 

Коли дитина бере в руки пензлик та  фарби, у неї є  можливість  висловити свої почуття і позитивні образи, вона може зробити світ яскравішим і кращим.  Малюнки створюють позитивний імпульс вести здоровий спосіб життя, дарують віру в завтрашній день, надихають і запалюють серця щодо занняття спортом.

 Саме такі чудові малюнки зробили учні 5 класів. В бібліотеці відбулось нагородження переможців конкурсу малюнків «Я – за здоровий спосіб життя». За висновками журі перемогу та подарунки отримали: Мелещенко Аліса 5 – Б клас та Прошутя Георгій 5 – Г клас. Учні 5 – Г класу (кл. керівник Леонова І.М.) нагороджені  Грамотою - подякою за активну участь у конкурсі. Вітаємо!

 

 

 

БІБЛІОТЕКА ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ!

Під таким гаслом пройшли в гімназії заходи, присвячені здоровому способу життя у малечі:

захоплююча гра - вікторина " Я здоров'я бережу- сам собі допоможу" з дітьми 1-А класу (вчитель Кандиба Ю.С.) та  мікс розваги "Мандрівка на ПЛАНЕТУ Здоров я" з дітьми 1-Б класу (вчитель Єфімова Ю.В.) . На зустріч завітала Королева чистих рук з важливими порадами: з чого складаются основні скаладові здоров я, про вітаміни, про користь фізкультури, про правильний розпорядок дня. Весело і завзято діти брали участь у грі відгадай що лежить у " Чорному ящику", відгадували загадки, сміялись та були надзвичайно щирими. С радістью і інтересом подивились мультфильм "Смішарики" про розпорядок дня.

 

« Веселу мандрівку до Спортленду» здійснили учні 2 – Б класу (вчитель Орлова К.З.) У країні Спортландії діти зустрілись с друзями кожного з нас : чарівником ВОДИ, чарівником Здорова Їжа, чарівником Красива Постава, чарівником Гарний Настрій та отримали важливі  поради.  Спорт -тайм пройшов у веселій та  дружній атмосфері. Діти отримали емоційне та фізичне задоволення.

 

 


З метою навчити кожну дитину думати і турбуватися про своє здоров'я, допомогти у виборі стилю життя  бібліотека гімназії спільно з бібліотекою  № 42 для учнів 6-А класу (кл. керівник Челомбітько Т.Л.) провели годину спілкування " Академія здорового способу життя". На зустрічі 9 жовтня обговорювали питання з важливих складових здоров я: позитивні емоції, цікаві захоплення, загартування. Відповіді на тест " Чи любите ви сміятись?" та перегляд кіножурналу Єралаш підтвердили чудове почуття гумору у дітей. Велику зацікавленність у дітей викликало інтерактивне голосування " Я за здоровый образ жизни". Кожен на долонці зазначив, що особисто для нього означає здоровий спосіб життя. 

 


 

 


Тіло людини — досконалий механізм, в якому злагоджено працюють різноманітні системи органів. Незвичайні факти про людину завжди викликають інтерес, підтверджуючи непорушність істини: людина — велика таємниця і осягнути всю її сутність майже неможливо. Дізнатися про себе більше, розібратися у великому багажі накопичених знань про людину учням 9 – Г та 9 – Б класу допоміг двічі переможець Всеукраїнського конкурсу МАН в секції «Медицина» та лауреат стипендії президента України, нині студент 1 курсу ХНМУ Фішензон Ілля.

 

 

 

Скільки книг треба прочитати, щоб бути освідченням, розумним, мудрим, пізнати світ? Цього мабуть ніхто не знає, але відомо одне, що читати потрібно все життя. Любов до книги з дитинства продовжується на протязі всього життя. За всіх часів люди славили книгу, як її тільки не називали: і джерелом мудрості, і цілителькою душі, другом і порадником. Гарну книжку часто читаємо багато разів, і кожен раз знаходимо в ній щось нове, цікаве, вражаюче.

Щоб заохотити учнів до систематичного читання художньої літератури, популяризувати найкращі надбання української і світової класичної й сучасної літератури, виявити читацькі уподобання та пріоритети, в бібліотеці гімназії щорічно проходить конкурс «Найкращий читач року». У цьому році за звання найкращого читача змагались учні 1 - 4 класів та учні 6 класів.

Переможці конкурсу були нагороджені грамотами.

Бажаємо вам успіхів у навчанні та нехай книга стане гарним і добрим супутником на все життя!