Харківська гімназія №14 Харківської міської ради Харківської області

 


Книжкові виставки

 


21 лютого - Міжнародний день рідної мови

 

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА.

 

виставка - інсталяція

 


День Соборності України

День 22 січня увійшов у історію як велике державне свято - День Соборності України. Саме в цей день був урочисто проголошений акт злуки - об'єднання двох суверенних українських держав (УНР і ЗУНР) в одну українську народну республіку. З того часу починається єдність українського народу. Україна завжди була державою самобутньою, зі своєю культурою, традиціями та звичаями. Народ України дуже різний, але в цій різності наше багатство та привабливість для всього світу. Різні - значить неповторні, самобутні та нескорені. 

 


 

Шановні любителі книги! Нова література вже на полицях абонементу! Новинки відомих українських та світових письменників, книги на різну тематику – це подарунок видавництва «Фоліо» та чудові книжки подаровані учнями гімназії в рамках акції «Подаруй бібліотеці книжку». Кожен читач, від малечі до старшокласників знайде на свій смак, що почитати. Чекаємо на вас!

 

 

 


До 80 річчя від дня народження В. Чорновола присвячені матеріали у читальному залі бібліотеки.  Чуємо інколи у розмовах питання, якою була б Україна, якби В’ячеслав Чорновіл (24 грудня 1937 – 25 березня 1999 рр.) продовжував би жити серед нас. Переглядаючи матеріали, зрозуміло, що В’ячеслав Максимович робив усе, щоб в Україні люди могли почуватися вільно і гідно. Він своїм прикладом показав, як не тільки словом, ще й ділом любити Україну. Читаючи його статті, звернення до влади, українців, відчуваєш у кожному рядку боротьбу за істину, правду, можливість бути почутим. А чи почуємо ми його – залежить від нас.

 Новорічно-різдвяні свята

 

День за днем, година за годиною наближають прихід нового 2018 року. Веселого Новорічного свята з нетерпінням очікують як діти, так і дорослі. Можна упевнено говорити про те, що Новий рік - це одне з найдавніших і найулюбленіших свят в усьому світі. Ялинка, подарунки, веселий сміх, блискучі яскраві вогники - усе це робить новорічні свята найпрекраснішими та незабутніми для всіх. Ось і наша книжкова оселя причепурилася, убралася в новорічні прикраси.  Новорічний настрій створили святкові виставки  "Казкове дефіле – гірлянда новорічних казок", Синие книги", " Ми Вас вітаємо, ми Вам бажаємо..." Приходьте до бібліотеки - все саме цікаве тільки розпочинається !!!

 

 

 


День українського козацтва відзначається щорічно 14 жовтня в день свята Покрови Пречистої Богородиці. Свято встановлено в Україні «...враховуючи історичне значення і заслуги Українського козацтва у ствердженні української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення...» З цієї нагоди в читальній залі бібліотеки відкрита виставка "КОЗАЦЬКА ДЕРЖАВА - ТО НАША ГОРДІСТЬ І СЛАВА"

 


  Шановні учні!!! Відпочинок, це насамперед вільний час, коли ви можете дізнатись щось корисне і цікаве. В цьому найкраще вам допоможе книга! Вона дійсно є і співрозмовником, і другом, і порадником.

На абонементі створено полички з книгообміном. Запрошуємо!

Залишайте свої, беріть книги ваших товаришів! Серед запропонованих багато цікавих кнгижок пригодницького жанру та фентазі.

Пожвавимо «буккросинг» у нашій гімназії.


Найбільше богатство –

здоров я людини!

А люди здорові –

багатство країни!

Здоровий спосіб життя та зміцнення  здоров’я – головна складова на шляху покращення якості життя. Адже наше здоров’я сьогодні – це основа здоров’я  майбутніх поколінь.

У рамках щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом

 « Шкільна бібліотека за здоровий спосіб життя»  бібліотека гімназії презентує книжкові виставки та перегляди літератури присвячені формуванню у дітей здорового способу життя.

 


 

Шановні колеги! Вітаємо з професійним святом!

 

 

 


Вже вкотре відділ абонементу гостинно відчиняє двері для учнів гімназії.

На вас чекає безліч чудових книжок з художньої і галузевої літератури  для навчання та відпочинку, цікаві оповідання і казки для молодших школярів, книжки для прихильників детективного і пригодницького  жанру та фентезі, також книжки з нових  надходжень до бібліотеки. Ласкаво просимо до бібліотеки.

 


Красуня-осінь в місто завітала... Осінь завжди зачаровує серце людини незбагненністю кольорів і відтінків. Осінь прийшла... Скільки краси, лірики, музики, радості й тихого смутку приносить ця чарівниця! Її ніжно називають золотою. Приваблює вона нас своєю мінливістю і буянням осінніх барв, а також тим, що балує своєю щедрістю, багатством, теплом. Саме цій порі року присвячена виставка - ідея "КНИГОЦВЕТЬЕ" - "Желтые книги", яка організована у читальній залі  бібліотеки. Доки осінь ще радує нас, чекаємо на гостини! Ми впевнені - всім сподобається!

 

 


 

З днем знань! Кажуть, що в освітян справжній новий рік починається не 1 січня, а 1 вересня. Початком новогуо року Знань цей день нині є для 122 першокласників. Тепер вони, як і учні середніх класів, навчаються за оновленими програмами. Цей навчальний рік має стати одним із найвідповідальніших етапів підготовки до реформи "Нова укрвїнська школа". Нехай усі зміни цього навчального року будуть лише позитивними, а робота осітян - креативною, комфортною і поцінованою! Зі святом!

 


Все далі відходять грізні роки Другої Світової війни, та не згасає пам’ять про тих, хто приніс на вівтар Великої Перемоги своє життя, хто поліг у боях заради щастя інших...

Весна іде, і переможним кроком

В тюльпановому вічному вогні

Йде травень крізь хвилини, дні і роки,

Несе нащадкам спогади сумні.

 Весна іде квітчасто, гордо, юно,

Як втілення найчарівніших снів,

О, весно красна, ти ще не забула

В історії своїх жахливих днів?

 Із року в рік часопис віддаляє 
Своїх нащадків далі від війни.
Та травень знову й знову нагадає,
Як із життя ішли його сини.

 Буяють мирно квіти на могилах,
До сонця красного метелики летять.
А ті, кому війна зламала крила,
Ті вічним сном в могилах сплять.

 

В читальній залі бібліотеки відкрилась виставка - реквієм "Величне свято Перемоги в серцях нащадків буде жити..."

 


Щиро дякуємо учням і батькам гімназії за подаровані бібліотеці книжки! Фонд бібліотеки поповнився на 254 примірника сучасних та цікавих книг.

                     Акция " Подари библиотеке книгу" триває! 

 

 


КВІТЕНЬ: знаменні і пам' ятні дати

 


Одному із найбільших та найшанованіших християнських свят - світлому дню Пасхи, присвячена виставка - інсталяція у читальній залі бібліотеки . Центральне місце в експозиції виставки займають писанки, зроблені різними техніками власноруч учнями гімназії та вив язаний Пономаренко Марією ( 6 - Б кл.) килимок з Пасхою і яскравими писанками. До сьогодення збереглися цікаві та колоритні звичаї і традиції святкування Великодня. Вітаємо  усіх зі святом та запрошуємо  до нашої бібліотеки!!!!

 

 


Неабияке задоволення приносять нові книги, коли надходять до бібліотеки. Кожна нова книга - це завжди подія та нове знайомство. Нещодавно бібліотека гімназії поповнилась широким асортиментом книг. Це й сучасна художня, галузева, дитяча література. Запрошуємо усіх бажаючих ознайомитись з виставкою нових надходжень!

 

 

 

 


Щиро дякуємо батькам учнів гімназії за нові, чудові та цікаві книжки подаровані бібліотеці в межах акції "Подаруй книжку бібліотеці".

 


 

 

 


 

Харківщина – наш рідний край, край, який викохав багатьох талановитих письменників та поетів. Чимало відомих імен так чи інакше пов’язано з нашою батьківщиною. Розмаіття  імен харківських поетів представлено у читальній залі на перегляді – візитівки « Літературними стежками рідного міста». Ці книжки з автографами авторів є скарбом та окрасою фонду бібіліотеки. Запрошуємо!

 

 

 


 

Ти нам залишив прагнення високі,

Шляхі священні , по яких іти

Твого сумління й мужності уроки

Ми бережем і будем берегти.

Микола Павленко.

 

Постать Тараса Шевченка давно стала символічною для України.  Талант його багатогранний, вірші знайомі кожному українцю ще змалечку. Творчисть Шевченка оригинальна - за його віршами та художніми полотнами можно вивчати історію України.

9 березня день народження великого поета, художника, етнографа.  До цієї події в читальній залі бібліотеки відкрита літературна скарбничка "Поєт духовної свободи".

 

 


 

 


Запрошуємо усіх бажаючих до читальної зали бібліотеки на виставку малюнків

учнів 4 - Б класу (вчителі Онищенко Н.М.,Зототашко Я.В.). На вас чекают герої улюбленної казки  Г.Х.Андерсена "Снігова королева". 2 квітня народився

славетний данський казкар - Г.Х.Андерсен. Тож, відзначаючи цю подію, ми запрошуємо познайомитися с чудовими творами цього дивовижного митця!

 

  

 


 

День Святого Валентина - одне з самих романтичних свят. В бібліотеці до цього свята підготували  незвичайну та загадкову книжкову виставку " Из библиотеки с любовью", яка запрошує на незабутнє побачення з неймовірними історіями про кохання. Бажаємо приємної зустрічі з книгою!

 


 

 


Запрошуємо до читальної зали бібліотеки вчителів та учнів гімназії на зустіч з новими цікавими книжковими виставками. Книги, як і люди, мають свої Дні народження. пропонуємо до вашої уваги підбірку найкращих та найвідоміших книг - ювілярів 2017 - го року. Чекаемо на вас!