Готуємось до НМТ

ХАРАКТЕРИСТИКИ ЗАВДАНЬ НМТ-2024

Характеристики завдань НМТ-2024

Українським центром оцінювання якості освіти затверджено загальні характеристики предметних тестів основного й додаткового блоків НМТ-2024, схеми нарахування балів за виконання завдань, а також визначено кількість і форми тестових завдань із кожного предмета.

Структуру завдань НМТ-2024 за навчальними предметами подано в таблиці нижче.

Структура завдань НМТ-2024

Навчальний предмет

Форма тестових завдань

Кількість завдань

Кількість балів за завдання

Максимальна кількість балів за виконання завдань

Основний блок

З вибором однієї правильної відповіді з чотирьох варіантів

З вибором однієї правильної відповіді з чотирьох запропонованих варіантів

На встановлення послідовності

З вибором трьох відповідей із семи запропонованих варіантів

Додатковий блок

Українська література

0, 1, 2, 3 або 4 бали

Іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська)

З вибором однієї правильної відповіді з чотирьох наданих варіантів

Заповнення пропусків

0, 1, 2, 3 або 4 бали

З вибором трьох правильних відповідей із трьох груп запропонованих варіантів відповідей

З вибором однієї правильної відповіді з чотирьох запропонованих варіантів

З вибором трьох відповідей із семи запропонованих варіантів

0 або 2 бали

Українським центром оцінювання якості освіти найближчим часом будуть підготовлені демонстраційні варіанти завдань.

Більш детально про характеристики предметних тестів можна ознайомитися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти за покликанням: https://testportal.gov.ua/nmt-2024-zatverdzheno-harakterystyky-predmetnyh-testiv/

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 29.12.2023 № 1581 «Деякі питання проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту» основна та додаткова сесія НМТ-2024 проводитимуться з 14 травня по 19 липня. Вступник/-ця виконуватимуть сертифікаційну роботу в один день у два етапи:

• І етап (120 хвилин) – українська мова та математика;

• ІІ етап (120 хвилин) – історія України та навчальний предмет за вибором.

Між етапами передбачена перерва тривалістю до 20 хвилин.

Ознайомитися із зазначеним наказом можна за покликанням: https://ips.ligazakon.net/document/RE41423?an=10

Готуємось до НМТ

НМТ-2024: обовʼязкові предмети, терміни та організаційні оновлення

Українські вступники на НМТ-2024 складатимуть 4 предмети: три обов’язкові та один на вибір.

Про це під час пресбрифінгу “Вступні випробування у 2024 році: чого очікувати” повідомив заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький.

Він зазначив, що в 2024 році випускники також складатимуть мультипредметний тест, оскільки формат ЗНО, коли всі школярі пишуть у один день один предмет, в умовах воєнного часу є неможливим.

Крім того, Михайло Винницький наголосив, що в 2024 році учні будуть складати 3 обовʼязкові предмети:

• українську мову;
  • історію України;
  • математику.

Ще один предмет майбутні абітурієнти зможуть обрати самостійно. Зокрема, серед варіантів:

• українська література (для філологічних спеціальностей),
  • іноземна мова,
  • біологія,
  • фізика,
  • хімія,
  • географія.

“Рухаємося в бік того, що є стандартом у ЄС, де на випуску зі школи перевіряють не менше 5 предметів. Зокрема, в Польщі є система “Матури”, а в деяких країнах перевіряють навіть більше” – додав Михайло Винницький.

Заступник міністра освіти повідомив, що всі 4 предмети учні й учениці складатимуть в 1 день, а розклад тестування виглядатиме приблизно так:

• 60 хвилин – українська мова;
  • 60 хвилин – математика;
  • перерва до 20 хвилин (точну інформацію про перерву нададуть пізніше);
  • 60 хвилин – історія;
  • 60 хвилин – предмет на вибір.
  • “Це достатньо сильне навантаження на дітей, ми це дуже добре розуміємо, але, з іншого боку, навантаження вищої освіти не менше. Тому ми говоримо про 4 години тестування в один день”, – зазначив посадовець.
  • За словами Тетяни Вакуленко, директорки Українського центру оцінювання якості освіти, цьогоріч реєстрація на НМТ розпочнеться раніше, а саме тестування відбудеться в травні. Це повʼязано з тим, що тест став довшим, тому забезпечити дві зміни на день буде неможливо.

Крім того, у процес перевірки випускників планують повернути металошукачі, адже багато учнів і учениць намагаються використовувати телефони під час тестування.

В УЦОЯО також зазначили, що демонстраційні варіанти тестів будуть опубліковані пізніше, однак абітурієнти можуть користуватися для підготовки завданнями попередніх років, оскільки цьогоріч зміст тестів також відповідатиме чинним програмам ЗНО.

Усю інформацію про структуру тестових зошитів, початок і процес реєстрації буде оприлюднено на сайті УЦОЯО, як тільки з’явиться відповідна нормативна база.

Щодо випускників, які планують писати НМТ за кордоном, Тетяна Вакуленко повідомила, що цей варіант також буде можливим. А в Україні сподіваються продовжити співпрацю в цьому питанні з 23 країнами, де були відкриті тимчасові центри тестування минулоріч. “Однак говорити про розширення кількості країн, у яких ми проводимо НМТ, я б не стала”, - зазначила вона.

Як і минулого року, у 2024 вступники з ТОТ та територій, де ведуться активні бойові дії, зможуть вступати в заклади вищої освіти за співбесідою – ані НМТ, ані вступних випробувань там не проводитимуть.