Харківська гімназія №14 Харківської міської ради Харківської області

 

 

 


Книга… Одне із самих дивовижних чудес світу, створених людиною упродовж багатьох віків. Гарні книги ніколи не залишать людину такою, якою вона була до знайомства із ними. Чудова книга – це завжди розумний, бажаний співрозмовник. Хочемо поділитись книжковими новинками нашої бібліотеки, які будуть цікаві та корисні наймолодшим читачам, підліткам і дорослим. Зокрема бібліотека збагатилась новинками світових бестселерів дитячої літератури, розвиваючими книгами, дитячими енциклопедіями. Запрошуємо вас познайомитись з цікавою виставкою «НОВИНКИ»,  що експонується на абонементі.

 

 

 


Щороку в травні ми відзначаємо свято перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 рр. Не можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших. В чітальну залу бібліотеки на перегляд літератури до Дня Перемоги завітали учні 7 – Б класу та Горін Валентин Миколайович, дитинство якого пройшло у окупованому Харкові. Гімназисти прослухали зворушливу розповідь про оборону та звільнення Харкова. Вітаємо всіх тих, хто пережив війну, вітаємо  тих, хто знає про ті події не лише з книг, фільмів чи від розповідей старшого покоління. Зі святом Перемоги!

 

 


ВЕЛИКДЕНЬ – ЦЕ СВЯТО РАДОСТІ

 

Великдень! Сама назва вказує на те, що це не звичайний, а великий день. Воно нагадує нам про любов і милосердя, страждання і біль, одвічні людські цінності. Великдень – це родинне свято радості і весни. Отже і зустріти його треба урочисто та весело. 

Невід'ємна частина свята Великодня – писанка. У наших предків яйце було символом весняного відродження природи, зародження життя, продовження роду. Розмальоване яйце вважалось оберегом.Крашанки дарують на щастя рідним та друзям, бажаючи один одному здоров'я. З крашанок розпочинається великодній сніданок у кожній українській оселі.

Запрошуємо до читальної зали на виставку творчих робіт учнів  4 – Д класу( вчитель Гуртова О.О.) «З Великднем!», на якій представлені яскраві пасхальні писанки та цікаві книги. Оглядаючи виставку, складається приємне враження, що юні українці  підтримуючі відродження національних традицій, вклали душу, вміння та любов в свої роботи. Запрошуємо всіх бажаючих завітати до бібліотеки і отримати естетичну насолоду.
 

 


 

У Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці. Наперододні свого столітнього ювілею, який відзначають у 2019 році, Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці». Запрошуємо до читальної зали на перегляд присвяченний тиждню «Охорони праці»

 


 

 


На абонементі відкрилась цікава книжкова виставка під назвою «Сині книги». Вона відкриває цикл кольорових виставок – ідей, які будуть присвячені чотирьом порам року. На виставці зібрані різні книжки за автором, мовою та жанром. Синій колір обкладинки – єдине, що  об’єднує ці книжки. У відвідувачів креативність виставки викликала не аби який інтерес до представлених  книжок.

 

 


Ось і настав період, який є особливим поміж інших свят– казковий, чарівний, коли може трапитись будь–яке диво, час загадування бажань, час веселощів і безліч добрих традицій, які прийшли з глибини віків. Новорічна виставка ялинок, ялинкових прикрас, чарівного зимового лісу та білосніжна борода Діда Мороза дають можливість опинитись у зимовій казці. Усі ці роботи різняться формою, розмірами, матеріалами, а створені вони юними майстрами, художниками, скульпторами 2 – Б класу (кл. кер. Єфімова Ю.В.). 

 

 


«Новорічна композиція»

 В бібліотеці відкрилася цікава виставка оригінальних новорічних сувенірів виготовлених учнями 4 – В класу (кл. керівник Гранкіна І.В.) Це і штучні ялинки, новорічні казкові персонажі, ялинкові прикраси. Серед матеріалів, які були використані при створенні виробів, діти застосували папір, картон, вату, нитки, старі лампочки тощо. Запрошуємо на виставку!

 

 


У святкові дні ми вітаємо один одного, бажаючи щастя, здоров’я, миру та злагоди, а донести наші почуття допомагає вітальна листівка. Найкращий подарунок, це подарунок зроблений власноруч. Чудові та яскраві святкові листівки в техніці пластелінографії зробили юні художники з 4 – Д класу (кл. керівник Гуртова О.О.).  Запрошуємо  на святкову зимову виставку привітальних листівок «Новорічна Ялинка», яка експонується в читальній залі. Виставка доповнює те передчуття дива, яким наповнюється простір цієї святкової пори і створює магічну атмосферу.

 

 


 

В народі говорять: "Зима прийшла і празників привела". І дійсно: взимку майже щодня – свято, всі ми стаємо в глибині душі маленькими дітьми, які чекають приходу Діда Мороза з мішком подарунків. У цю чарівну пору, коли сніг вже давно вкрив своєю ковдрою вулиці міста, коли чудернацькі коштовні візерунки прикрашають вікна осель, у нашій бібліотеці відкрилась святкова виставка – інсталяція «Новий рік та Різдво Христове». Цікаві та яскраві книжки чекають на зустріч з вами. Заходьте, вибирайте, насолоджуйтесь!

 


 

Дивовижна виставка «У царстві Снігової королеви» навряд чи залишить когось байдужим. Казка Г.К. Андерсена, з такою холодною назвою «Снігова королева»,  це розповідь про довгу і пригодницьку подорож маленької, але дуже сміливої дівчинки Герди, яка хоче знайти і звільнити свого друга Кая з крижаного полону злої чарівниці. Так і наші книжки полонила Снігова королева. 

 

 

Світ дивовижний вас чекає!

Всіх тих, хто вдумливо читає,

І тих, хто любить мандрувати

Та прагне більше пізнавати.

 

 

 


Дарування книг бібліотекам – це дуже давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення фондів.

Безцінний внесок у формування фонду бібліотеки до 40-річчя від дня народження зробили учні та батьки гімназії, а це понад 200 книг. За такий цінний подарунок бібліотека щиро вдячна і впевнена, що душевна щедрість повернеться до дарувальників добром.

 

 

Запрошуємо усіх бажаючих до абонементу бібліотеки на виставку "НОВИНКИ"

 

 

 

Учні гімназії з радістю знайомляться та вибирають книжки з виставки "НОВИНОК".

 


Час, інколи зовсім непомітно для нас, змінює відношення до рядків, друкованих на папері. І книгу, що побачила світ 50 і більше років тому, ми сприймаємо з іншим почуттям, ніж ту, яка тільки-но вийшла з друкарні. Справа не лише в тому, що дані, вміщені в ній, стали надбанням історії. Вже сама книга є бібліографічною рідкістю і має величезну історико-культурну цінність. Такими скарбами володіє і наша книгозбірня. У читальній залі відкрилась експозиція «ПАРАД КНИЖКОВИХ РАРИТЕТІВ», найціннішій книзі -виповнилось 143 роки. Виставка викликала особливий інтерес у  читачів різного віку. 

 

 

 


Дорогі педагоги!

Щиро вітаємо вас із професійним святом — Днем працівників освіти! Нехай кожен ваш новий день буде щедрим на успіхи й перемоги, багатим на радісні звістки, приємні події, особисті досягнення та шляхетні справи! Хай і надалі буде плідною ваша нелегка праця на благо освітньої сфери, твердою — віра, непоборною — сила духу! Здоров’я ваше хай завжди буде міцним, успіхи — вражаючими, друзі — вірними, а родина — благополучною. Нехай таланить вам у всьому на многії та благії літа.

                                                                                    З повагою бібліотекари гімназії.

 


2018 рік - Рік реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!»

 

 

 

Вітаємо з новим навчальним роком! Успіхів та натхнення!

 

 

 

 

 

Батьками учнів гімназії, враховуючи побажання учнів, та вчителів було придбано і подаровано бібліотеці 27 екземплярів нової літератури. Серед новинок — цікаві дитячі пригодницькі книги, сучасні програмні твори, чудові казки для малечі. Всі нові книги представлені на виставці у бібліотеці. Щиро дякуємо за подарунки!

 

 

 

 

 

9 травня - День Перемоги

 

У минуле – все далі і далі відходить війна,

Пам’ять тихо горта сторінки…

Обеліски… На них – імена, імена…

І роки, і зірки, і вінки…

 Стій! Замри і озирнися в минуле. Озирнися на тих, кого зараз немає, хто з каменя дивиться на нас з висоти своїх пам'ятників. Стій! Зупинись! Ніколи не проходь байдуже повз гранітної стіни, на якій визолоченими буквами вписані імена тих, що полягли на полі бою, закатованих у фашистських концтаборах, спалених, повішених, знищених, але не скорених. Зупинись - постій мовчки - згадай…

 

 

 

 

Принципово нові педагогічні ідеї і положення, пошук та розробка інноваційних шляхів розвитку всіх ланок і складових систем освіти, формування в освітньому середовищі справді нового педагогічного мислення на всіх рівнях педагогічної діяльності. Саме цім питанням присвячена викладка - ярмарка ідей:

"УСПІХ: освітні інновації"

 

 

 

 

 

До пам'ятних та святкових дат квітня

 

 

 

 

 

 Великдень – одне із шанованих свят, яке відзначають щороку в Світлу Неділю навесні. В Україні цей світлий день святкується з Х століття. У цей день освячують паски, писанки і крашанки. Щоб згадати пов᾽язані з Великоднем народні й сімейні звичаї пропонуємо перглянути книжкову виставку – інстоляцію «З Великоднем!».

 Паска – основний символ Великодня.  

Писанка – найвеличніший символ великодніх свят. Крашанки – це символ весни та зародження нового життя.

Вітаємо із Великодніми святами. Бажаємо миру, любові, достатку і смачної паски! 

 

 

Рушники вишивала провідний бібліотекар гімназії В.І. Дерягіна


Всесвітній день поезії

21 березня по всьому світу володарі рими, їх музи і шанувальники відзначають День поезії. Свято відзначається щорічно з 1999 року.

Вшановувати тих, хто вміє підбирати найкращі слова і складати їх в найкращому порядку, вирішили на 30-й сесії генеральної конференції ЮНЕСКО в Парижі. День поезії покликаний об'єднати всіх людей, відданих віршам. З цієї нагоди в бібліотеці відкрився  book - парад рідкісних книг "Книга з автографом". На виставці представлені книжки з автографом, подаровані поетами бібліотеці, на творчих зустрічах  з вчителями та учнями гімназії. 

 

 

Уся історія людства доводить, що поетичне слово йде поруч із людиною від самого буття до сьогодення. А в день весняного рівнодення, коли світ після зимової сплячки пробуджується від перших подихів весни, коли серце співає, коли на папір лягають найпотаємніші слова, відзначається Всесвітній день поезії.  Книжкова викладка -  портрет"Стихами Я дышу..." знайомить з віршами  бібліотекаря гімназії Валентиною Журавель, які бентежать душу, хвилють, збагачують духовно. Доторкніться до поетичного слова і Ви відчуєте неперевершену насолоду!

 


ВЕСНА

Юний березень підбадьорився, вмився талою водою і дістав припасені у нього яскраві весняні фарби. Потеплішало сонце, зелень перших травинок привертає до себе увагу. А якщо ще трохи почекати і молода весна заявить про свої права, то похмурі нині ліси одягнуться в зелене листя. Зелений - основний колір весни. Це колір молодості, свіжості й відроджування природи. Отже, і наша виставка «Книгоцветье» змінила синій колір на зелений.

 

 


21 лютого - Міжнародний день рідної мови

 

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА.

 

виставка - інсталяція

 


День Соборності України

 

День 22 січня увійшов у історію як велике державне свято - День Соборності України. Саме в цей день був урочисто проголошений акт злуки - об'єднання двох суверенних українських держав (УНР і ЗУНР) в одну українську народну республіку. З того часу починається єдність українського народу. Україна завжди була державою самобутньою, зі своєю культурою, традиціями та звичаями. Народ України дуже різний, але в цій різності наше багатство та привабливість для всього світу. Різні - значить неповторні, самобутні та нескорені. 

 


 

Шановні любителі книги! Нова література вже на полицях абонементу! Новинки відомих українських та світових письменників, книги на різну тематику – це подарунок видавництва «Фоліо» та чудові книжки подаровані учнями гімназії в рамках акції «Подаруй бібліотеці книжку». Кожен читач, від малечі до старшокласників знайде на свій смак, що почитати. Чекаємо на вас!

 

 

 


До 80 річчя від дня народження В. Чорновола присвячені матеріали у читальному залі бібліотеки.  Чуємо інколи у розмовах питання, якою була б Україна, якби В’ячеслав Чорновіл (24 грудня 1937 – 25 березня 1999 рр.) продовжував би жити серед нас. Переглядаючи матеріали, зрозуміло, що В’ячеслав Максимович робив усе, щоб в Україні люди могли почуватися вільно і гідно. Він своїм прикладом показав, як не тільки словом, ще й ділом любити Україну. Читаючи його статті, звернення до влади, українців, відчуваєш у кожному рядку боротьбу за істину, правду, можливість бути почутим. А чи почуємо ми його – залежить від нас.

 Новорічно-різдвяні свята

 

День за днем, година за годиною наближають прихід нового 2018 року. Веселого Новорічного свята з нетерпінням очікують як діти, так і дорослі. Можна упевнено говорити про те, що Новий рік - це одне з найдавніших і найулюбленіших свят в усьому світі. Ялинка, подарунки, веселий сміх, блискучі яскраві вогники - усе це робить новорічні свята найпрекраснішими та незабутніми для всіх. Ось і наша книжкова оселя причепурилася, убралася в новорічні прикраси.  Новорічний настрій створили святкові виставки  "Казкове дефіле – гірлянда новорічних казок", Синие книги", " Ми Вас вітаємо, ми Вам бажаємо..." Приходьте до бібліотеки - все саме цікаве тільки розпочинається !!!

 

 

 


День українського козацтва відзначається щорічно 14 жовтня в день свята Покрови Пречистої Богородиці. Свято встановлено в Україні «...враховуючи історичне значення і заслуги Українського козацтва у ствердженні української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення...» З цієї нагоди в читальній залі бібліотеки відкрита виставка "КОЗАЦЬКА ДЕРЖАВА - ТО НАША ГОРДІСТЬ І СЛАВА"

 


  Шановні учні!!! Відпочинок, це насамперед вільний час, коли ви можете дізнатись щось корисне і цікаве. В цьому найкраще вам допоможе книга! Вона дійсно є і співрозмовником, і другом, і порадником.

На абонементі створено полички з книгообміном. Запрошуємо!

Залишайте свої, беріть книги ваших товаришів! Серед запропонованих багато цікавих кнгижок пригодницького жанру та фентазі.

Пожвавимо «буккросинг» у нашій гімназії.


Найбільше богатство –

здоров я людини!

А люди здорові –

багатство країни!

Здоровий спосіб життя та зміцнення  здоров’я – головна складова на шляху покращення якості життя. Адже наше здоров’я сьогодні – це основа здоров’я  майбутніх поколінь.

У рамках щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом

 « Шкільна бібліотека за здоровий спосіб життя»  бібліотека гімназії презентує книжкові виставки та перегляди літератури присвячені формуванню у дітей здорового способу життя.

 


 

Шановні колеги! Вітаємо з професійним святом!

 

 

 


Вже вкотре відділ абонементу гостинно відчиняє двері для учнів гімназії.

На вас чекає безліч чудових книжок з художньої і галузевої літератури  для навчання та відпочинку, цікаві оповідання і казки для молодших школярів, книжки для прихильників детективного і пригодницького  жанру та фентезі, також книжки з нових  надходжень до бібліотеки. Ласкаво просимо до бібліотеки.

 


ОСІНЬ

 

Красуня-осінь в місто завітала... Осінь завжди зачаровує серце людини незбагненністю кольорів і відтінків. Осінь прийшла... Скільки краси, лірики, музики, радості й тихого смутку приносить ця чарівниця! Її ніжно називають золотою. Приваблює вона нас своєю мінливістю і буянням осінніх барв, а також тим, що балує своєю щедрістю, багатством, теплом. Саме цій порі року присвячена виставка - ідея "КНИГОЦВЕТЬЕ" - "Желтые книги", яка організована у читальній залі  бібліотеки. Доки осінь ще радує нас, чекаємо на гостини! Ми впевнені - всім сподобається!

 

 


 

З днем знань! Кажуть, що в освітян справжній новий рік починається не 1 січня, а 1 вересня. Початком новогуо року Знань цей день нині є для 122 першокласників. Тепер вони, як і учні середніх класів, навчаються за оновленими програмами. Цей навчальний рік має стати одним із найвідповідальніших етапів підготовки до реформи "Нова укрвїнська школа". Нехай усі зміни цього навчального року будуть лише позитивними, а робота осітян - креативною, комфортною і поцінованою! Зі святом!

 


Все далі відходять грізні роки Другої Світової війни, та не згасає пам’ять про тих, хто приніс на вівтар Великої Перемоги своє життя, хто поліг у боях заради щастя інших...

Весна іде, і переможним кроком

В тюльпановому вічному вогні

Йде травень крізь хвилини, дні і роки,

Несе нащадкам спогади сумні.

 Весна іде квітчасто, гордо, юно,

Як втілення найчарівніших снів,

О, весно красна, ти ще не забула

В історії своїх жахливих днів?

 Із року в рік часопис віддаляє 
Своїх нащадків далі від війни.
Та травень знову й знову нагадає,
Як із життя ішли його сини.

 Буяють мирно квіти на могилах,
До сонця красного метелики летять.
А ті, кому війна зламала крила,
Ті вічним сном в могилах сплять.

 

В читальній залі бібліотеки відкрилась виставка - реквієм "Величне свято Перемоги в серцях нащадків буде жити..."

 

 


Щиро дякуємо учням і батькам гімназії за подаровані бібліотеці книжки! Фонд бібліотеки поповнився на 254 примірника сучасних та цікавих книг.

                     Акция " Подари библиотеке книгу" триває! 

 

 


КВІТЕНЬ: знаменні і пам' ятні дати

 


Одному із найбільших та найшанованіших християнських свят - світлому дню Пасхи, присвячена виставка - інсталяція у читальній залі бібліотеки . Центральне місце в експозиції виставки займають писанки, зроблені різними техніками власноруч учнями гімназії та вив язаний Пономаренко Марією ( 6 - Б кл.) килимок з Пасхою і яскравими писанками. До сьогодення збереглися цікаві та колоритні звичаї і традиції святкування Великодня. Вітаємо  усіх зі святом та запрошуємо  до нашої бібліотеки!!!!

 

 


Неабияке задоволення приносять нові книги, коли надходять до бібліотеки. Кожна нова книга - це завжди подія та нове знайомство. Нещодавно бібліотека гімназії поповнилась широким асортиментом книг. Це й сучасна художня, галузева, дитяча література. Запрошуємо усіх бажаючих ознайомитись з виставкою нових надходжень!

 

 

 

 


Щиро дякуємо батькам учнів гімназії за нові, чудові та цікаві книжки подаровані бібліотеці в межах акції "Подаруй книжку бібліотеці".

 


 

 

 


 

Харківщина – наш рідний край, край, який викохав багатьох талановитих письменників та поетів. Чимало відомих імен так чи інакше пов’язано з нашою батьківщиною. Розмаіття  імен харківських поетів представлено у читальній залі на перегляді – візитівки « Літературними стежками рідного міста». Ці книжки з автографами авторів є скарбом та окрасою фонду бібіліотеки. Запрошуємо!

 

 

 


 

Ти нам залишив прагнення високі,

Шляхі священні , по яких іти

Твого сумління й мужності уроки

Ми бережем і будем берегти.

Микола Павленко.

 

Постать Тараса Шевченка давно стала символічною для України.  Талант його багатогранний, вірші знайомі кожному українцю ще змалечку. Творчисть Шевченка оригинальна - за його віршами та художніми полотнами можно вивчати історію України.

9 березня день народження великого поета, художника, етнографа.  До цієї події в читальній залі бібліотеки відкрита літературна скарбничка "Поєт духовної свободи".

 

 


 

 


Запрошуємо усіх бажаючих до читальної зали бібліотеки на виставку малюнків

учнів 4 - Б класу (вчителі Онищенко Н.М., Золоташко Я.В.). На вас чекают герої улюбленної казки  Г.Х.Андерсена "Снігова королева". 2 квітня народився

славетний данський казкар - Г.Х.Андерсен. Тож, відзначаючи цю подію, ми запрошуємо познайомитися с чудовими творами цього дивовижного митця!

 

  

 


 

День Святого Валентина - одне з самих романтичних свят. В бібліотеці до цього свята підготували  незвичайну та загадкову книжкову виставку " Из библиотеки с любовью", яка запрошує на незабутнє побачення з неймовірними історіями про кохання. Бажаємо приємної зустрічі з книгою!

 


 

 


Запрошуємо до читальної зали бібліотеки вчителів та учнів гімназії на зустіч з новими цікавими книжковими виставками. Книги, як і люди, мають свої Дні народження. пропонуємо до вашої уваги підбірку найкращих та найвідоміших книг - ювілярів 2017 - го року. Чекаемо на вас!

 

 


 

 

У Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці. Наперододні свого столітнього ювілею, який відзначають у 2019 році, Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) провести заходи до Всесвітнього дня охорони праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці». Запрошуємо до читальної зали на перегляд присвяченний тиждню «Охорони праці»