Харківська гімназія №14 Харківської міської ради Харківської області

 


Промислова Фармація
Відеоінструкція для вступу 2019

Масові заходи 2018/2019

      


Міжнародний день Матері
У чудовий весняний день ми з особливою радістю хочемо привітати усіх мам, бабусь зі святом Матері. Словами сповненими любові, ми звертаємося до найрідніших, найдорожчих, найпрекрасніших жінок – наших мам, тому що все починається з МАМИ.

 7 травня бібліотека гімназії спільно з бібліотекою-філією №42 підготували цікаве та хвилююче родинне свято «У травні ласкавому мамине свято» для учнів 4-Б класу (кл.керівник Чубарева І.Є.). Діти ознайомилися з історією виникнення свята Матері, традиціями святкування в Україні та інших країнах світу. Подивилися зворушливий фільм про матерів і послухали пісню присвячену мамам. До свята учні підготували вітання своїм матусям у вигляді гарних малюнків та чутливих віршів, щоб висловити свою любов до матусь.

 

 


Вогонь здавна є другом людини. Він допомагає їй обігріватися і одягатися. З його допомогою людина варить метал, готує собі їжу

Але вогонь може стати і жорстоким ворогом, якщо з ним необережно поводитись, він виходить з-під контролю людини, може знищити міста і села, будинки, ліси, урожаї, все, що зустрінеться на його шляху. Часто у вогні пожеж гинуть люди. Цій темі був присвячений  інтегрований урок «Знати, щоб вижити» у 9 - Г класі(вчитель Бондаренко Ю.Ю.). Метою уроку було сформувати розуміння необхідності знати й виконувати правила протипожежної безпеки; переконати дітей у небезпечності гри з вогнем; розвивати вміння керувати власними емоціями; виховувати почуття відповідальності за свої дії та вчинки під час використання електроприладів, обігрівальних приладів та інших пожежонебезпечних побутових предметів. 

Бібліотека підготувала книжковий перегляд і бібліографічний огляд літератури.

 

 


З нагоди Всесвітнього дня книги і авторського права, бібліотека ХГ № 14 спільно з бібліотекою-філією № 42 запросили учнів 1-В (вчитель Аболоніна Р.А.) та 1-Д (вчитель Радченко В.А.) класів на цікаву подорож в «Дивовижний книжковий світ».

 

 

 

Зустіч принесла море задоволення, діти розширили світогляд, познайомилися з сучасними авторами, новими книгами, пограли в гру «Відгадай загадку», отримали запрошення стати читайликами дуже красивої районної бібліотеки для дітей.

 


 

Пушкин… трудно найти человека, который не знал бы этого имени. Пушкин входит в нашу жизнь в детстве и остается с нами до конца.  Ко дню памяти 8 февраля в библиотеке гимназии прошел поэтический вечер "Преданья старины глубокой", подготовленный совместно с библиотекой-филиалом №18 и участниками кружка «Основы сценической речи» (ученики школ № 14, 64, 73, 95, 138,161; руководитель Л.А. Королева) ШСТСИ , посвящённый творчеству гениального русского поэта и писателя. С интересом и трепетом слушали ученики 7- Б класса (кл. рук. Кучма Т.А) отрывки из поэмы «Руслан и Людмила» в исполнении талантливых юных актеров, сопровождающиеся   красочной презентацией.  Книги, статьи и произведения представленные на выставке "У Лукоморья...", знакомят с родословной великого поэта, интересными фактами жизни и творчества. Встреча прошла в теплой и дружеской обстановке, оставила неизгладимый след в памяти ребят и вызвала интерес глубже познакомиться с творчеством А.С. Пушкина.

 

 


Харківські школярі написали книгу про рідне місто.

 

 

За ініціативи міського голови Геннадія Кернеса, у міському конкурсі свої сили змогли випробувати 225 школярів із майже півтори сотні навчальних закладів. Харківські талановиті учні у вигляді казок, віршів та творів написали про 17 визначних місць Першої столиці: Держпром, оперний, пам'ятник Незалежності, сад Шевченка, Алея гостей кінофестивалю "Харківський бузок" та пам'ятники, що поєднують в собі, історію та дух Харкова. В одній книзі "Мандрівка центром Харкова" об’єдналися 100 творів про рідне місто, його героїв та культурне надбання. Серед них і вірш Ксенії Крапивної, учениці 10 – А класу (кл. кер. Омелянчук О.С),  присвячений пам’ятнику Незалежності. 

 

 

 

Книга "Мандрівка центром Харкова" стала чудовим подарунком гімназистам від Департаменту освіти Харківської міської ради.

 

 


 

«Подаруй бібліотеці книгу!» – це постійна доброчинна акція, що діє у бібліотеці гімназії. Сьогодні ми отримали чудові подарунки від дружнього 2 – А класу (кл. кер. Кандиба Ю.С.). Щиро дякуємо учням та батькам!

 

 


На літературному пелензі у 2-Г класі (вчитель Шендрик Д.В.) «Бібліотекар пропонує…», Валентина Іванівна запропонувала учням прочитати цікаві, пізнавальні, захоплюючі книжки, які вважаються лідерами читацьких симпатій. Це саме ті книги, від читання яких отримуєш насолоду, а закриваєш останню сторінку з жалем. Тільки почніть читати книгу… Спинитися неможливо!

 

 


 Чи хтось буде заперечувати, що хороша бібліотека є книжковим відображенням Всесвіту?! Мабуть, ні. Поки живе бібліотека – живе народ, адже вона – скарбниця всіх багатств мудрості людської.
           Це добре розуміють учні нашої гімназії. Вони активно і свідомо підтримують життєдіяльність бібліотеки. Дарують книги не лише з власних книгозбірень, а й придбані нові видання як українських, так і світових авторів.
           Щіро дякуємо учням та батькам 3 – А кл. (вчитель Долгополова С.М.),

3 – Г кл. (вчитель Муравьова І.П.), 4 – А кл. (вчитель Валентиєнко В.В.)

за чудові книжкові подарунки.

 

 


16 листопада в усьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1995 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Його мета полягає в тому, щоб зменшити по всій планеті випадки прояву насильства та екстремізму. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. Вчитися жити разом, приймаючи один одного такими, які ми є, вчитися розуміти один одного – цьому був присвячений time – імідж «Толерантність – мудрість спілкування», підготовлений бібліотекою гімназії спільно з учнями 9-Г класу (кл. керів. Бондаренко Ю.Ю.). Учні дізналися про поняття «толерантність», про символіку Дня, які особливі якості повинна мати толерантна людина, переглянули презентацію «Планета толерантності», подивились інсценовану притчу «Сліпі мудреці та слон», зіграли в гру «В чому ми схожі?». Юний поет, учениця 4-Г класу Вінницька Валерія прочитала свої вірші про толерантність та любов.

 

 


Книжка приходить до дитини разом із казкою.

Ще В. Сухомлинський писав про казку: «Я тисячу разів переконувався, що наповнюючи світ фантастичними образами, створюючи ці образи, діти відкривають не лише  красу, але й істину. Без казки, без гри дитина не може жити. Без казки оточуючий світ перетворюється в красиву, але все ж намальовану на полотні картину. Вона змушує цю картину ожити. Казка - це свіжий вітер, що роздмухує вогник  дитячої думки і мови». Співробітники бібліотеки провели для учнів 1 – Д класу (учитель Радченко В.А.) бібліотечний урок «До нас у гості завітала казка», під час якого розповіли про історію виникнення казок, запросили малечу для участі в літературній вікторині «Чи знаєте ви казку?» та конкурсі на краще прислів'я чи приказку про казкових героїв. Також до уваги дітей була представлена книжкова виставка «Бібліородзинки з бібліохатинки», де були зібрані казки народів світу.
 

 


У книжковім Читай-місті
Всюди тут самі полиці,
Більші, менші - непорожні,
Книги на полиці кожній!
У твердій, м'якій оправі,
Кольорові всі, яскраві…
В цій ось - вірші,
В іншій - казка…

На казкові мандри до бібліотеки гімназії завітав 1 – В клас

(вчитель Аболоніна Р.А.). Кожного разу, коли ми потрапляємо в незнайоме місце, хочеться довідатись про щось нове і цікаве. В подорожі нас супроводжує гід, тут, у бібліотеці, вашим гідом буде бібліотекар… Тож запрошуємо вас на зустріч з мешканцями чудового Читай-міста: веселими героями улюблених казок, цікавими історіями і пригодами.

 

 


 

Якщо ви хочете, щоб ваші діти були розумними — 

читайте їм казки. 

Якщо ви хочете, щоб вони були ще розумнішими — 

читайте їм більше казок.

Альберт Ейнштейн 

«Посвяти у читачі» для кожного учня гімназії це справді важлива подія, адже бути читачем шкільної бібліотеки значить бути на рік розумнішим та вправнішим. В «Книжкове містечко», де зберігається дуже багато мудрих та цікавих книжок, завітав дружний 1 – Б клас (кл. керівник Клименко О.Ю.). Разом з бібліотекарами діти відправились у подорож казковим світом, побували на планеті, де переплутались казки, опустились на дно океану та знайшли героїв казок Г.Х. Андерсена, поринули у чарівний світ книжок К.І. Чуковського. Майбутні читачі узнали, що значить слово «Бібліотека» та познайомились з правилами користування бібліотекою. 

 

 


Дружба з книгою – це свято!
Не було б його у нас,
Ми б не знали так багато
Про новий і давній час.

Людина, яка любить і вміє читати, має розумних, добрих і вірних друзів. Ці друзі – книги! На екскурсію та посвяту в читачі до бібліотеки завітали учні 1 – Г класу (вчитель Бєлих Ю.М.). В бібліотеці першокласників чекала зустріч з книгами та книжковими героями. Для того, щоб стати читачами шкільної бібліотеки учням потрібно було пройти цікаві, але непрості випробування: відгадати загадки, відповісти на запитання вікторини.

 

 


Чи знаєте ви, що число мікробів, яке населяє людський організм, в кілька разів перевищує число клітин? Невидимі неозброєним оком, але небезпечні й підступні бактерії й віруси часом можуть підстерігати нас в найнесподіваніших місцях. Біліотекари разом з лікарем Реп’євськой О.В. провели інтегрований бібліотечний урок для учнів 2 – Б класу (кл. керів. Єфімова Ю.В.) про різні види вірусів, бактерій та як уберегти себе від збудників захворювань. Діти з захопленням слухали розповіді, дивились мультфільм «Уроки Тітоньки Сови» (https://www.youtube.com/watch?v=rjo77SY0JHE), познайомились з пригодами дівчинки Майї з серією книжок «Невидимий світ», зацікавились змістом та отримали їх на абонементі.

 

 


30 вересня – Всеукраїнський День бібліотек.

Віддаючи данину поваги бібліотечному руху в незалежній Україні, 14-го травня 1998-го року Президентом України було підписано Указ

№ 471/98 про щорічне святкування Всеукраїнського Дня бібліотек.

В Україні він відзначається 30-го вересня.
Це свято символізує глибоку повагу народу до своєї духовної спадщини, освіти, науки і культури.

Професія бібліотекара є надзвичайно важливою, бо відкриває шлях до книги – джерела споконвічної мудрості та знань!

Шановні колеги, вітаємо вас зі святом!

Усім вам, хто присвятив себе рідній бібліотеці, хто віддає їй тепло своєї душі, глибокі знання, фахову майстерність, бажаємо міцного здоров'я, достатку, добра й щастя. Хай і надалі вас не полишає творче натхнення, нехай здійснюються всі ваші мрії та бажання, а доля дарує незабутні миті щастя!

 

 

Бібліотека гімназії отримала перші подарунки та привітання від вдячних читачів -  учнів та батьків 2 - Б класу(кл.керів. Єфімова Ю.В.). Щиро дякуємо!

 

 

 

Книга була, є і завжди буде найкращим подарунком. За кожною обкладинкою живе цілий світ. Ми з радістю та вдячністю продовжуємо приймати подарунки. Сьогодні фонд бібліотеки поповнився новими книжками для першокласничків. Щиро дякуємо учням та батькам 9-Г класу (кл.кер. Бондаренко Ю.Ю.), 11-А та 11-Б класів (кл.кер. Єкімова Н.А., Дубініна І.В.)

 

 

Чудові і яскраві книжки бібліотеці подарували учні і батькі 6- Г класу

(кл.кер. Смирнова С.М.). Щиро дякуємо!

 

 

Сьогодні до абонементу бібліотеки с привітанням та подарунками до свята бібліотекарів завітали маленькі користувачі 2 - В класу (кл. рук. Москаленко Н.М.). Дякуємо! Особливо Артему Данилову! Завжди раді бачити вас у бібліотеці.

 

 

Цікаві книжки для малечі подарували бібліотеці учні 9-А класу

(кл. кер. Приходько Т.Т.) Дякуємо!

 

 


 

Європейський день мов щорічно відзначається 26 вересня.

Це досить молоде свято, було засноване тільки в 2001 році. Започаткован цей день з метою підтримки мовного різноманіття, розвитку викладання різних мов у світі та їх вивчення. Європейський день мов – це прекрасний привід пробудити інтерес до вивчення іноземної мови. Адже зараз, практично кожен житель Європи розмовляє двома мовами. Навіть девіз ЮНЕСКО проголошує важливість цього: "Вивчаємо мови протягом всього життя". Напередодні Європейського дня мов учениці 9-Б класу: Теплова Л., Будник Л., Махова С., Тризна Л. (кл.керів. Юрченко Т.І) та бібліотека гімназії вирішили розповісти більше про це свято. Учні 5-А, 5-Б, 6-А, 6-Б, 6-Г,7-Г,7-Д класів з цікавістю слухали розповіді дівчат, дивились презентацію, відгадували загадки про європейські країни та почувши прислів’я іноземною мовою, знаходили  аналогічні у рідній.

 

 


 

Вітаємо з новим 2018/2019 навчальним роком!

Від всієї душі бажаємо успіхів! Нехай чудовий навчальний рік надихне учнів на отримання нових знань і здійснення великих і маленьких відкриттів.

Для бібліотеки навчальний рік почався з приємного та  несподіваного подарунка від батьків та учнів 5 – Г класу (кл.кер. Савєльєва О.В.) Щиро дякуємо дарувальникам за внесок у формування фонду бібліотеки.