"Арт-скарбничка"

7 лют. 2024
Розвивальні заняття з психології для майбутніх першокласників

На сьогоднішній день з’ясовано, що готовність до шкільного навчання – багатоякісне утворення, яке містить мотиваційну, соціально-психологічну, емоційну, вольову та інтелектуальну готовність дитини до навчання в школі.
Щоб допомогти дошкільнятам успішно стартувати до 1 класу, а також упоратися з емоційним навантаженням, зберегти ментальне  здоров’я, забезпечити  нормальний розвиток дітей під час війни, в Харківському ліцеї №14 було вирішено проводити розвивальні заняття з психології  для майбутніх першокласників.

В нашому навчальному закладі є власна «Арт-скарбничка», завдяки якій діти мають можливість отримати власний емоційний, когнітивний досвід для формування особистості в межах свого віку, а також задля  конструктивного функціонування у подальшому шкільному житті.  Ця програма зможе допомогти дітям розвинути компоненти психологічної готовності і дасть змогу дитині в подальшому легко і швидко впоратись із труднощами в навчанні.
Програма включає в себе розвиваючі заняття для дітей віком 5-6  років, присвячена психолого-педагогічному супроводу дітей в процесі підготовки до навчання та  збереженню ментального здоров’я.

Мета розвивальної програми:
стабілізація психоемоційного стану;
формування позитивного ставлення до школи;
розвиток мислення, пам’яті, уваги, орієнтації у просторі;
формуванню довільної поведінки;
формування психологічної готовності до школи;
розвиток навиків спілкування і взаємодії з ровесниками та дорослими, та попередження негативних проявів.

Методи, які ми використовуємо: гра, психогімнастика, тренувальні вправи, релаксація, візуалізація, бесіда, проєктивний малюнок.
Види образотворчого мистецтва, які ми використовуємо: малювання, аплікація, колаж, пластелинопластика, виготовлення різних виробів з природного матеріалу.
Матеріали, які використовуємо: олівці, фломастери, фарби гуаш, пастель, пластилін, природні матеріали: камінці, каштани, мушлі, листячко, сіль, пластиковий посуд, масло.

Ми розраховуємо на те, що завдяки відвідуванню занять «Арт-скарбнички» у майбутніх першокласників буде позитивне ставлення до школи та найкращим чином сформується «внутрішня позиція школяра». Діти  навчаться розпізнавати та відтворювати різний  емоційний стан (радість, сум, злість, інтерес, страх тощо), розвинуть свій емоційний інтелект. Завдяки тренувальним вправам максимального розвитку набуде пізнавальна сфера. Діти прийдуть 1 вересня  до школи з бажанням навчатися та достатнім рівнем готовності до шкільного життя.